System motywacyjny jako narzędzie zmniejszające rotację w call center

SS_34_16.jpg

Mając na uwadze efektywność biznesową, warto zadbać o to, by wskaźnik rotacji pracowników struktur call center był jak najniższy. Jedną z dróg do osiągnięcia tego celu jest stałe podnoszenie kompetencji kadry zarządzającej zespołami w zakresie właściwej rekrutacji, motywowania pracowników i dostosowany docelów i specyfiki pracy w danej branży system premiowy.

Praca w call center jest dla wielu tą pierwszą. Uważana jest za mało wymagającą – taką, którą może wykonywać każdy po krótkim przeszkoleniu. – Wystarczy, że opanujesz scenariusz rozmowy z klientem i procedury – słyszy wielu początkujących konsultantów. Tymczasem zajęcie to wymaga wielu kompetencji, wiąże się z koniecznością działania pod presją czasu i wyniku, co sprawia, że wskaźnik rotacji w tej grupie pracowników jest jednym z najwyższych.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Polecamy

Archiwum