• Czy warto inwestować w content marketing?
 • Dlaczego tak niewiele blogów na siebie zarabia?
 • Po czym poznać dobrą treść?

Internet zalał content. Na każdym kroku spotykamy mniej lub bardziej wartościowe treści. Copywriterzy mają pełne ręce roboty, ale mimo ich wysiłków niewiele firm notuje zwrot z inwestycji w content marketing. Z czego to wynika i gdzie popełniają błąd?

Czym jest content marketing?

Jego zadaniem jest pozyskiwanie klientów za pomocą przydatnych lub atrakcyjnych treści, które mają zainteresować konkretną grupę odbiorców. Osobiście jestem jego wielkim zwolennikiem. Większość klientów mojej firmy pochodzi właśnie z tego źródła. Daje mi to możliwość pracy z osobami, które samodzielnie szukają rozwiązania problemu, a zatem skuteczność mojej sprzedaży jest dużo wyższa niż w przypadku innych źródeł. Dodatkowo, treści, które wytwarzam raz, pracują przez bardzo długi czas, przynosząc leady. Aktualna strategia mojej firmy kładzie duży nacisk na tworzenie wartościowych treści.

Czy content marketing działa?

Na to pytanie często próbuje odpowiedzieć mocodawca, który właśnie stoi przed decyzją o zainwestowaniu w content marketing. Na szczęście dość łatwo udowodnić skuteczność tej metody. Sposób kupowania znacząco zmienił się w ciągu ostatnich lat. Wielu z nas przyzwyczaiło się, że nosi w kieszeni urządzenie, które w zaledwie kilka minut daje dostęp do większości wiedzy na świecie. Ta jedna prosta zmiana bardzo wpłynęła na to, w jaki sposób podejmujemy decyzje zakupowe. Dzisiaj 78% kupujących w sektorze B2B zaczyna proces od wyszukania informacji o produkcie lub usłudze w Google1. Co więcej, klient na samodzielny research w Internecie poświęca aż 27% czasu procesu zakupowego, podczas gdy na kontakt z handlowcami jedynie 17%2.

Dwa przytoczone badania pokazują, że dzisiejszy konsument pragnie być samodzielny. Wszystko po to, żeby ominąć handlowca, któremu klienci zazwyczaj nie do końca wierzą. Podsumowując, jeżeli kupujący są samodzielni, a treści mojej konkurencji lepsze lub bardziej dostępne, to właśnie oni będą edukować mojego potencjalnego kontrahenta i prowadzić go po ścieżce zakupowej. Moje doświadczenie pokazuje, że jeżeli mój content rzeczywiście pomoże klientowi, to najprawdopodobniej skontaktuje się on właśnie ze mną.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Jak budować w zespole wspólnotę celów i współodpowiedzialność za wyniki?

SS_49_52.jpg
 • Jak zakomunikować handlowcom cele, aby angażowały, a nie przerażały?
 • Dlaczego warto angażować reprezentantów działu handlowego w tworzenie budżetu i projekty sprzedażowo-marketingowe?
 • Jak stworzyć zespołowe poczucie celu?
Czytaj więcej

Mój dom moim biurem ‑ home office w dziale handlowym

SS_49_49.jpg
 • Czy home office w dziale handlowym to nasza przyszłość, czy może już teraźniejszość?
 • Co może zyskać pracodawca dzięki zdalnym pracownikom?
 • Jakie benefity otrzymują pracownicy dzięki możliwości pracy z domu?
 • Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na taką formę współpracy z zespołem?
Czytaj więcej

KPI w zarządzaniu zespołem sprzedaży

SS_49_44.jpg
 • Co mierzyć w procesie zarządzania zespołem sprzedaży, by otrzymać pełny obraz sytuacji w dziale?
 • Jak wspierać zespół w realizacji wyznaczonych celów?
Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama