System motywacyjny jako narzędzie zmniejszające rotację w call center

SS_34_16.jpg

Mając na uwadze efektywność biznesową, warto zadbać o to, by wskaźnik rotacji pracowników struktur call center był jak najniższy. Jedną z dróg do osiągnięcia tego celu jest stałe podnoszenie kompetencji kadry zarządzającej zespołami w zakresie właściwej rekrutacji, motywowania pracowników i dostosowany docelów i specyfiki pracy w danej branży system premiowy.

Praca w call center jest dla wielu tą pierwszą. Uważana jest za mało wymagającą – taką, którą może wykonywać każdy po krótkim przeszkoleniu. – Wystarczy, że opanujesz scenariusz rozmowy z klientem i procedury – słyszy wielu początkujących konsultantów. Tymczasem zajęcie to wymaga wielu kompetencji, wiąże się z koniecznością działania pod presją czasu i wyniku, co sprawia, że wskaźnik rotacji w tej grupie pracowników jest jednym z najwyższych.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum