"Biznes to ludzie, dlatego najważniejsze jest to, co możemy dla nich zrobić"

Anna Przybył   Szef Sprzedaży 42/2019
SS_42_52.jpg
Rozmowa z Beatą Kubicius, menedżerem zarządzającym firmą szkoleniową.

Dlaczego zdecydowała się pani na pracę w sprzedaży?

Zawsze ciągnęło mnie do ludzi, lubię z nimi rozmawiać. Ciekawią mnie. Na początku to nie był świadomy wybór. Pierwsza praca w sprzedaży, podjęta jeszcze w czasie studiów, pozwoliła mi jednak bardzo dobrze zarobić i pokazała, że jest to zawód pełen wyzwań.

Trzeba stawić czoła różnym sytuacjom, a to na pewno sprawia, że to ciekawa praca. Rozwija ona też moje umiejętności przez ciągłe poddawanie próbie i pozwala na kontakt z ludźmi, co jest największą zaletą tego zawodu.

Jedno jest pewne – w zawodzie sprzedawcy nie można się nudzić. Codziennie staję przed wyzwaniem. To dodaje energii i napędza do działania. Praca w sprzedaży niesie ogromne możliwości, jeśli tylko masz odwagę je wykorzystać. To daje siły do pracy.

Jakie wydarzenia stanowiły kamienie milowe w pani dotychczasowej karierze zawodowej i doprowadziły do miejsca, w którym jest pani obecnie?

W czasie mojej pracy zawodowej nie było wielkich kamieni milowych – wszystko odbywało się stopniowo i było następstwem działań, jakie podejmowałam. Na miejsce, w którym jestem obecnie, składa się wszystko, co robiłam w życiu – od zbierania truskawek jako nastolatka po pracę w ubezpieczaniach czy w sprzedaży bezpośredniej i doświadczenie zdobyte w prowadzeniu własnych firm. Najważniejszy dla mnie jest rozwój i tego się trzymam. Zawsze staram się znaleźć czas na doskonalenie siebie – to dla mnie ważne, żeby nie zostać w tym samym miejscu, gdyż za każdym rogiem czeka coś ciekawego, czego mogę się nauczyć.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum