Szef Sprzedaży 41/2018

SS_41.jpg

Gwiazda sprzedaży - jak ją znaleźć, zrekrutować i utrzymać w zespole?

Gwiazda sprzedaży – domykająca transakcję za transakcją, osiągająca każdy target, odporna na wypalenie zawodowe. Zapewne większość szefów sprzedaży marzy o znalezieniu takiego diamentu. Jednak doświadczenie pokazuje, że tak, jak w znanym przysłowiu, nie wszystko złoto, co się świeci i wielu kandydatów, którzy podczas rozmowy kwalifikacyjnej rzucali na kolana pewnością siebie, deklarowaną znajomością technik sprzedażowych i opowieściami o wysokości realizowanych planów, już w pierwszych tygodniach pracy traci swój blask. Zdarza się również, że prawdziwe gwiazdy sprzedaży, co prawda spełniają pokładane w nich nadzieje, ale… znikają z firmamentu naszego działu równie szybko, jak się na nim pojawiły, głodne nowych wyzwań i jeszcze lepszego wynagrodzenia.

Dlaczego tak łatwo pomylić przeciętnego handlowca z prawdziwym asem? Co wyróżnia najlepszych i jak ich rozpoznać w procesie rekrutacji? I wreszcie – czy sprzedażowe diamenty już się takie rodzą, czy można je oszlifować? Tym zagadnieniom poświęciliśmy nasz bieżący Temat Numeru. Z artykułu Katarzyny Lorenc dowiedzą się Państwo, jak nie dać się zwieść i już na etapie rekrutacji rozpoznać gwiazdę sprzedaży. Marta Jagodzińska próbuje udzielić odpowiedzi na pytanie, czy istnieje osobowość sprzedażowa i czy introwertyk może być dobrym handlowcem. Emilia Ilków przedstawia 10 nawyków, które sprawiają, że handlowcy są wydajni i sposoby na ich wypracowanie. Z kolei w artykule Doroty Wandas znajdą Państwo informacje, jakie znaczenie ma odporność psychiczna w podnoszeniu efektywności treningu sprzedawców i jak ją rozwijać.

Kiedy już zrekrutujemy i wdrożymy nowych handlowców, musimy podjąć decyzję, w jaki sposób nadzorować ich poczynania. Co sprawdza się lepiej – kontrola czy zaufanie? Co zrobić, żeby kontrola nie była negatywnie postrzegana? O tym pisze Lech Dworaczyński w artykule „Kontrola czy zaufanie – w jaki sposób zarządzać działem sprzedaży?”. Najczęstszym błędom popełnianym przy sprawdzaniu pracy podległych pracowników przygląda się natomiast Żaneta Rachlewicz.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum