• Co wyróżnia kęsy szkoleniowe jako formę rozwijania pracowników działu sprzedaży?
  • Z czego powinny się składać kęsy szkoleniowe?
  • Jak czuwać nad wdrażaniem narzędzi i rozwiązań, których dostarczają kęsy szkoleniowe?

Świat pędzi. To trochę banalne stwierdzenie, ale nie da się z nim dyskutować. W każdej branży brak uważności na mnogość i częstość zmian przynosi straty.

Przygotowywanie się do życia w tak zmiennym, zaskakującym środowisku wiąże się z koniecznością rozwijania nowych umiejętności, które pomagają w nim przetrwać. Dla przykładu: praca w dziale sprzedaży wymaga reacji na wszystko, co dzieje się dookoła. Jednak na sam rozwój też potrzeba czasu, o który przecież tak trudno. Zdecydowana większość trenerów rozwijających kompetencje sprzedażowe doświadczyła oporu uczestników wynikającego z frustracji spowodowanej tym, że szkolenia pożerają im czas, którego i tak nie mają.

Szefowie sprzedaży też często stają przed dylematem: z jednej strony wyznaczają pracownikom coraz bardziej ambitne cele, których realizacja nie pozostawia im zbyt wiele czasu na inne działania, w tym na rozwój. Denerwują się jednak, kiedy handlowcy odkładają uczestnictwo w szkoleniach na później lub wręcz z nich rezygnują. Trudno nie rozumieć pracowników, ale też trudno nie współodczuwać frustracji menedżerów, bo każde takie szkolenie to wydane pieniądze i niewykorzystane wsparcie w rozwoju kompetencji.

Rynek reaguje na tę sytuację, zapraszając do korzystania z krótkich form szkoleniowych. Godzina, dwie, maksymalnie trzy i możemy wracać do pracy. Z jednej strony – skoro pracujemy nad prowadzeniem spotkań, które mają być coraz krótsze, ale jednocześnie coraz bardziej skondensowane i efektywne, dlaczego nie podejść w ten sam sposób do szkoleń? Z drugiej – czy naprawdę podczas tak krótkiego szkolenia można sobie przyswoić jakąś wiedzę?

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Inbound marketing w prospectingu ‑ sojusz dla wzrostu sprzedaży

SS_49_16.jpg
  • Dlaczego tradycyjny prospecting, mimo mnogości dostępnych na rynku narzędzi, nie zawsze się sprawdza?
  • Jak wykorzystać inbound marketing w prospectingu?
  • Dlaczego handlowiec nie zawsze musi sprzedawać, żeby sprzedać?
Czytaj więcej

5 podstawowych błędów w prospectingu B2B

SS_49_12.jpg
  • Dlaczego oprócz profilu idealnego klienta warto zdefiniować również profil złego klienta?
  • Na jakie pytania muszą znać odpowiedź handlowcy, zanim wykonają telefon do potencjalnego klienta?
Czytaj więcej

Rola szefa sprzedaży w procesie prospectingu

SS_49_6.jpg
  • Czy szef sprzedaży powinien aktywnie wspierać sprzedawcę w procesie prospectingu, czy też lepiej zostawić mu swobodę działań?
  • Jak sprawdzić, ile nowych szans sprzedaży powinien uruchomić handlowiec, aby „dowieźć” sprzedaż o określonej wartości?
  • Co może zrobić menedżer, by sprzedaż w jego dziale stała się bardziej systematyczna i przewidywalna?
Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama