Dobry menedżer, czyli kto?

Szef Sprzedaży 42/2019

Rozmowa menedżerska to najskuteczniejsze i najszybciej działające narzędzie, mogące spowodować pożądaną zmianę, o ile… zostanie dobrze przygotowana i przeprowadzona.

Inga Bielińska i Zofia Jakubczyńska to doświadczone trenerki i konsultantki, które od 2005 r. wspierają liderów w budowaniu efektywnych zespołów. W ich książce Jeden na jeden znajdują się głównie rzeczywiste dialogi, praktyczne wskazówki oraz opisy doświadczeń polskich liderów, a wszystko to ukazane w szerszym kontekście teoretycznym, pozwalającym lepiej zrozumieć poruszane zagadnienia.

Dzięki lekturze tej książki każdy menedżer może zrozumieć, na czym tak naprawdę polega bycie empatycznym liderem, który efektywnie realizuje cele biznesowe. Nauczy się też dawać odważną, ukierunkowaną na zmianę i dowie się, jak wpływać na pracownika, gdy ten przyjmuje postawę:

  • Daj mi, daj mi… awans, podwyżkę, szkolenia, ekskluzywne warunki pracy.
  • Postaraj się lepiej mną zarządzać.
  • Dbaj o mnie.
  • Nie przeszkadzaj mi w pracy.

Wyjątkowym elementem książki jest transkrypcja i praktyczna analiza ośmiu dialogów pomiędzy liderem i pracownikiem. Można się z nich dowiedzieć, dlaczego prezentowane rozmowy nie działają, choć niektóre z nich wykorzystują obiegowe narzędzia, i poznać nowe możliwości skuteczniejszego działania. Poza opisami problemów i komentarzami do dialogów w książce znajdują się też studia przypadku, ćwiczenia służące autorefleksji i konkretne, praktyczne narzędzia do wdrożenia w pracy lidera, które pozwolą przekuć codzienne, trudne rozmowy z pracownikami w rozwój. ×

Tytuł: Jeden na jeden – odważne rozmowy z pracownikami

Autor: Inga Bielińska, Zofia Jakubczyńska

Wydawnictwo: MT Biznes

Liczba stron: 352

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum