• Pragniesz być oceniany.
  • Kultura organizacji jest kluczem do jej sukcesu.
  • Najważniejsze jest planowanie strategiczne.
  • Kompetencje należy mierzyć, a słabości eliminować.
  • Przywództwo jest namacalne.
Niekonwencjonalny poradnik dla krytycznie myślącego lidera

Powyższe stwierdzenia sprawiają wrażenie podstawowych prawd dotyczących dzisiejszego środowiska pracy. W rzeczywistości jednak są kłamstwami.

Guru od wzmacniania mocnych stron pracowników i autor bestsellerów Marcus Buckingham oraz szef działu przywództwa i inteligencji zespołowej Ashley Goodall pokazują, że za każdym razem, gdy pojawiamy się w pracy, stykamy się z tymi samymi wielkimi oszustwami: zniekształceniami, fałszywymi założeniami i błędami myślowymi, które nieuchronnie prowadzą do dysfunkcji i frustracji.

Za pomocą wciągających historii i wnikliwych analiz autorzy ujawniają istotne prawdy, które myślący i otwarci przywódcy szybko docenią:

  • największe znaczenie mają siła i spójność zespołu, a nie kultura firmy;
  • powinniśmy mniej się skupiać na odgórnym planowaniu, a bardziej na dostarczaniu pracownikom wiarygodnych, aktualnych informacji;
  • zamiast próbować synchronizować cele pracowników, powinniśmy dążyć do wywołania wśród nich poczucia celowości i znaczenia wykonywanej pracy;
  • ludzie nie chcą być ciągle oceniani, ale zależy im na życzliwej uwadze.

Obalając mity dotyczące przywództwa, planowania i równowagi w świecie korporacji, autorzy kwestionują konwencjonalną wiedzę na temat świata biznesu. Dzięki temu każdy czytelnik może stać się lepszym pracownikiem, przede wszystkim lepszym liderem.

Tytuł: Dziewięć kłamstw o pracy. Niekonwencjonalny poradnik dla krytycznie myślącego lidera

Autor: Ashley Goodall, Marcus Buckingham

Wydawnictwo: MT Biznes

Liczba stron: 300

Pozostałe 0% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 53/2020

Weź udział w 17. Badaniu wykorzystania poczty elektronicznej i zgarnij nagrodę

Weź udział w 17. Badaniu wykorzystania poczty elektronicznej i zgarnij nagrodę

Rozpoczęła się 17. edycja Ogólnopolskiego Badania Poczty Elektronicznej. Badanie Poczty przeprowadzane co roku przez SARE w okresie jesiennym, jest już tradycją, a raport publikowany pod koniec roku jest źródłem cennej wiedzy na temat zmian w świecie e-mail marketingu i ciągle rozwijającej się automatyzacji. Ponadto Badanie pozwala poznać polskich Internautów – rozszyfrować ich preferencje i sposoby wykorzystywania kanału e-mail.

Czytaj więcej

Gra bez końca

Gra bez końca
Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama