• Jak budować kompetencje szefa przyszłości w świecie przymusowego zdalnego zarządzania?
  • Jak zachować pracę i nie musieć rywalizować o nią z robotami?
  • Jak porozumieć się z pokoleniami, które wchodzą na rynek pracy?

Sztuczna inteligencja u bram! Już zaczyna wyręczać nas w prostych zadaniach, szuka dla nas drogi na wirtualnych mapach, sprawdza, czego brakuje w lodówce, liczy, analizuje, pisze wiersze i komponuje muzykę. Liczba robotów w fabrykach i magazynach rośnie w tym samym tempie, w jakim spada w nich liczba ludzi. Maszyny są wydajne, precyzyjne, nie potrzebują urlopów i nie narzekają na atmosferę w pracy. Może w ciągu najbliższej dekady zastąpią nas wszystkich. Przypuszczalnie współpraca na linii ludzie – maszyny przyjdzie w pakiecie z listą nowych zawodów, o jakich dziś nawet nam się jeszcze nie śni. A co z obecnymi zawodami? Które przetrwają? Co będzie np. z osobami zarządzającymi pracą ludzi?

Spokojnie, akurat menedżerowie najprawdopodobniej będą potrzebni. Jednak nie wszyscy. Z podniesioną głową w najbliższą przyszłość będą mogli spoglądać tylko ci, którzy już dziś nauczą się porywać za sobą innych. Także pokolenie ludzi młodych, których ponoć nic nie interesuje. By to skutecznie zrobić, trzeba porzucić wielkie HR-owe hasła i sięgnąć po sposób komunikacji rodem z... rozbawionej piaskownicy.

Brzmi intrygująco? To dobrze, bo właśnie rozpoczynamy zabawę w pracę!

Tytuł: Efekt piaskownicy. Jak szefować żeby roboty nie zabrały Ci roboty

Autor: Magdalena Kieferling

Wydawnictwo: Onepress

Liczba stron: 208

Zobacz również

Sklepy muszą zaoferować konsumentom nowe powody do zakupu w trybie offline

Wybuch pandemii COVID-19, zamrożenie gospodarek, troska o własne bezpieczeństwo, obniżenie dochodów lub utrata pracy w zdecydowany sposób odcisnęły piętno na zwyczajach zakupowych konsumentów na całym świecie.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 51/2020

Jak zarządzanie ceną może zwiększyć zyski w detalu

pricing.png
  • Czy klient wybiera produkty racjonalnie?
  • Czy warto ciągle obniżać ceny w sklepie?
  • Czy promocja to zawsze niższa cena?
Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 51/2020

Pomoc we wspólnej sprawie

SS_51_5.1.jpg

Zespół to nie tylko grupa ludzi mających wspólny cel w firmowej rzeczywistości, lecz także klasa w szkole, grupa wolontariuszy albo rodziców realizujących jakieś zadanie, dla którego trzeba się zjednoczyć i działać razem. A wszędzie tam, gdzie pojawiają się zespoły i wyzwania, które przed nimi stają, rodzą się i dobre pomysły, i nieporozumienia.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama