W drodze do przywództwa

Tekst otwarty nr 33/2017

W swojej najnowszej książce Anna Sarnacka-Smith dzieli się lekcjami, które wyniosła z własnych szefowskich błędów, oraz praktykami, narzędziami, rozwiązaniami, które pomagają w drodze na upragniony szczyt – taki, z którego widać jeszcze więcej możliwości.

W drodze do przywództwa

Mount Everest, szczyt ponad wszystkimi innymi, ostateczna miara sukcesu i celów, które można sobie wyznaczyć. Co ma wspólnego wspinaczka na tę górę z sukcesem w biznesie, z byciem liderem w tym, co robisz, bez względu na stanowisko, jakie zajmujesz? Bardzo wiele. Everest to ten najwyższy cel w twojej karierze i w twoim życiu. To cel, który budzi podziw, szacunek, kojarzy się z najwyższym standardem, doskonałością. To sukces, który rodzi się z pasji, za którym stoi ciężka praca, precyzyjny plan, doświadczenie, konsekwencja, pokorna droga do samodoskonalenia, zrozumienie dla innych, silny zespół i lider. To sukces i szacunek, na który musisz zapracować.

Przywództwo to nie stanowisko, to siła charakteru. Anna Sarnacka-Smith przekonuje, że już dziś każdy ma potencjał do tego, aby być liderem, przy którym zespół będzie chciał dawać z siebie 100%, z którym klienci będą chcieli rozwijać swój biznes. Kluczem do tego jest odnalezienie swoich wartości i wierność im, poznanie własnego potencjału, docenianie tego, jak bardzo ludzie są różni, i czerpanie z tej różnorodności przy budowaniu zespołu.

Skuteczność tego podejścia potwierdzają liderzy z Polski i z USA, których autorka zaprosiła do podzielenia się doświadczeniem z czytelnikami, oraz przykłady, które przywołuje z własnegj praktyki menedżerskiej.

Tytuł: Everest lidera. O wartościach, silnym zespole i skutecznym przywództwie
Autor: Anna Sarnacka-Smith
Wydawnictwo: MT Biznes
Liczba stron: 230

Możesz też zobaczyć ten artykuł i wiele innych w naszym portalu Sprzedaz 24. Wystarczy, że klikniesz tutaj.

Zobacz również

Zostań mistrzem wystąpień

Zostań mistrzem wystąpień
Czytaj więcej

Aby twoi pracownicy nie bali się... pracy

Aby twoi pracownicy nie bali się... pracy
Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama