W drodze do przywództwa

Tekst otwarty nr 33/2017

W swojej najnowszej książce Anna Sarnacka-Smith dzieli się lekcjami, które wyniosła z własnych szefowskich błędów, oraz praktykami, narzędziami, rozwiązaniami, które pomagają w drodze na upragniony szczyt – taki, z którego widać jeszcze więcej możliwości.

W drodze do przywództwa

Mount Everest, szczyt ponad wszystkimi innymi, ostateczna miara sukcesu i celów, które można sobie wyznaczyć. Co ma wspólnego wspinaczka na tę górę z sukcesem w biznesie, z byciem liderem w tym, co robisz, bez względu na stanowisko, jakie zajmujesz? Bardzo wiele. Everest to ten najwyższy cel w twojej karierze i w twoim życiu. To cel, który budzi podziw, szacunek, kojarzy się z najwyższym standardem, doskonałością. To sukces, który rodzi się z pasji, za którym stoi ciężka praca, precyzyjny plan, doświadczenie, konsekwencja, pokorna droga do samodoskonalenia, zrozumienie dla innych, silny zespół i lider. To sukces i szacunek, na który musisz zapracować.

Przywództwo to nie stanowisko, to siła charakteru. Anna Sarnacka-Smith przekonuje, że już dziś każdy ma potencjał do tego, aby być liderem, przy którym zespół będzie chciał dawać z siebie 100%, z którym klienci będą chcieli rozwijać swój biznes. Kluczem do tego jest odnalezienie swoich wartości i wierność im, poznanie własnego potencjału, docenianie tego, jak bardzo ludzie są różni, i czerpanie z tej różnorodności przy budowaniu zespołu.

Skuteczność tego podejścia potwierdzają liderzy z Polski i z USA, których autorka zaprosiła do podzielenia się doświadczeniem z czytelnikami, oraz przykłady, które przywołuje z własnegj praktyki menedżerskiej.

Tytuł: Everest lidera. O wartościach, silnym zespole i skutecznym przywództwie
Autor: Anna Sarnacka-Smith
Wydawnictwo: MT Biznes
Liczba stron: 230

Zobacz również

Od szalonej koncepcji do nowatorskiego produktu

Od szalonej koncepcji do nowatorskiego produktu
Czytaj więcej

Informacja zwrotna to tajna broń lidera

Informacja zwrotna to tajna broń lidera
Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama