Dzisiejszy rynek pracy sprawia, że proces poszukiwania odpowiednich kandydatów jest jak bitwa o talenty. Czy tradycyjne metody rekrutacji to już przeżytek? Jak sprawić, żeby nie odeszli najlepsi? Książka Przyciąganie talentów pokazuje, jak werbować ludzi, których pragnie mieć u siebie każda organizacja.

Pomysły na to, jak zdobyć i zatrzymać najlepszych pracowników, opisane w książce Przyciąganie talentów, nie zrodziły się w wyobraźni Marka Millera. Są wynikiem nowatorskich ilościowych badań dotyczących tego, jaka siła przyciąga największe talenty, połączonych z setkami osobistych wywiadów z najlepszymi pracownikami oraz dociekaniami z zakresu etnografii pracy. W różnych fazach badania wzięło udział w sumie ponad 7 tys. osób, w wieku od 14 do ponad 65 lat, reprezentujących zarówno zawody specjalistyczne, jak i zupełnie podstawowe, oraz osoby o różnym stopniu wykształcenia. Po analizie wyników Miller zebrał w książce tylko konkretne rozwiązania, które przedstawił czytelnikowi w bardzo przystępnej formie – wciągającej historii biznesowej.

Te wyselekcjonowane narzędzia pozwolą liderom zespołów czy działom HR zwerbować ludzi, których pragnie mieć u siebie każda organizacja. Wygrana na tym etapie nie oznacza jednak pełnego zwycięstwa. Pracownicy, szczególnie ci z potencjałem, potrzebują i oczekują odpowiedniego ukierunkowania i wyznaczania ścieżek rozwoju. Jak efektywnie to robić? Z jakich metod korzystać? W jaki sposób dbać o ich lojalność? Dowiecie się z opisywanej książki.

Tytuł: Przyciąganie talentów. Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych

Autor: Mark Miller

Wydawnictwo: MT Biznes

Liczba stron: 184

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Menedżer na starcie

SS_50_4.2.png

Jesteś świeżo upieczonym menedżerem i zastanawiasz się, jak przetrwać trudne początki? Bez obaw, mamy dla ciebie koło ratunkowe. Z pomocą książki Menedżer na starcie w ekspresowym tempie opanujesz sztukę bycia liderem.

Czytaj więcej

Błyskawiczna motywacja dla każdego

SS_50_4.1.jpg
  • Jak błyskawicznie zmotywować tych, którym chce się najmniej?
  • Dlaczego coaching (nie) działa, a biznes ma zazwyczaj awersję do „kołczów”?
  • Jak wykorzystać dorobek psychologii pozytywnej i analizy transakcyjnej, by skuteczniej zarządzać?
Czytaj więcej

Sprzedaz‑24.pl 100% praktycznej wiedzy na wyciągnięcie ręki

SS_49_4.jpg

Jest takie miejsce w internecie, które warto zarekomendować wszystkim dyrektorom handlowym, menedżerom sprzedaży, handlowcom i pracownikom działów obsługi klienta. Portal, który zbiera w jednym miejscu i udostępnia całą merytoryczną wiedzę, jakiej mogą potrzebować w swojej pracy. Wystarczy jedno kliknięcie!

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama