Zwyczajni ludzie, niezwykłe rezultaty

Szef Sprzedaży 41/2018 Tekst otwarty
Zwyczajni ludzie_s. 4.png
Każdy z nas może osiągnąć długoterminowy sukces i cieszyć się nim. Wymaga to tylko odpowiednich nawyków.
Dwadzieścia lat temu autor niniejszej książki, Brendon Burchard, rozpoczął obsesyjne poszukiwania odpowiedzi na trzy pytania:
  1. Dlaczego niektórzy ludzie i niektóre zespoły odnoszą sukces szybciej niż inni, a potem utrzymują go w dłuższym okresie?
  2. Dlaczego wśród tych, którym się udało, jedni są na mecie szczęśliwi, a inni udręczeni?
  3. Co motywuje ludzi do osiągania takich sukcesów? Jakie nawyki, umiejętności i formy wsparcia pomagają im w krótszym czasie osiągnąć cel?

6 świadomie praktykowanych nawyków wystarczy

Na podstawie rozległych badań pierwotnych i dziesięciu lat doświadczenia w pracy światowej klasy trenera ludzi wysoce skutecznych Burchard zdołał sformułować odpowiedzi. Okazuje się, że przewagę można zyskać dzięki zaledwie sześciu świadomie praktykowanym nawykom. Pozwalają one osiągnąć długoterminowy sukces i wysoki poziom dobrostanu bez względu na wiek, obraną ścieżkę rozwoju zawodowego, posiadane kompetencje czy cechy osobowości. Żeby dołączyć do grona ludzi wysoce skutecznych, należy dążyć do jasności, wzbudzać energię, wzmacniać poczucie konieczności, podnosić produktywność, zwiększać wpływ i wykazywać się odwagą.

Bez względu na to, czy twoim celem jest wykonywać więcej zadań, lepiej przewodzić innym, szybciej się uczyć czy radykalnie zwiększyć poziom odczuwanej radości i pewności siebie, nawyki opisane w tksiążce pomogą ci to osiągnąć. Omówienie każdego z nich obejmuje przekonujące przykłady, odwołania do najnowszych wniosków naukowych, inspirujące ćwiczenia i codzienne praktyki.

Autor należy do grona wiodących coachów wysokiej skuteczności. Jest też jednym z najczęściej oglądanych, cytowanych i obserwowanych trenerów rozwoju osobistego w historii.

Jest pionierem w dziedzinie edukacji internetowej. Jego filmy dotyczące rozwoju osobistego zostały odtworzone ponad 100 mln razy. Ponad 1,6 mln ludzi skorzystało już z jego kursów internetowych lub serii filmowych. Zalicza się też do grona 100 najpopularniejszych osób publicznych obserwowanych w serwisie Facebook.

Tytuł: Skuteczne nawyki. Jak zwyczajni ludzie osiągają nadzwyczajne rezultaty

Autor: Brendon Burchard

Wydawnictwo: MT Biznes

Liczba stron: 483

Drukuj

Zobacz również

Archiwum